KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12532004
nr 1253 2004
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Oljemålning, "Hven Landskap". Signerad Rudberg. Olja på duk, 63x68 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
måndag 6 maj 2019
kl 18:33:59